Piękny sport
piękny projekt EC Szczecin 2019

promocja wydarzeń komunikacja w social media

wyz
wanie

#ECSzczecin2019? Gimnastyka sportowa? I to na mistrzostwach? Od samego początku nasuwały nam się wyłącznie trudne pytania!

Nasz zespół kreatywny po raz kolejny stanął przed nie najłatwiejszym zadaniem. Musieliśmy wypromować wydarzenie związane z dyscypliną sportową dość mało popularną w Polsce. Postanowiliśmy sprawić, że nasi potencjalni odbiorcy pokochają gimnastykę sportową i będą razem z nami świetnie się bawić podczas mistrzostw! Największą trudnością, z którą musieliśmy się zmierzyć, była poprawność... merytoryczna. Po licznych konsultacjach z ekspertami dowiedzieliśmy się, że to tematyka niezwykle zawiła, a informacje, które są całkowicie poprawne, często są trudno dostępne. Po kilku pierwszych postach wiedzieliśmy – fani gimnastyki podchodzą do swojego ulubionego sportu w sposób bardzo pedantyczny.

wyz<br>wanie

rozwią
zanie

Na początku była edukacja… nas samych. Musieliśmy zgłębić tajniki zagadnień i zasad gimnastyki sportowej. Sięgnęliśmy po materiały wydawane przez samą Europejską Federację Gimnastyczną. To z nich nauczyliśmy się nazw figur, systemu punktacji i rodzajów przyrządów do ćwiczeń. Były to informacje niezbędne do prowadzenia komunikacji z fanami tej dyscypliny sportowej. Zaopatrzeni w odpowiednią wiedzę, byliśmy gotowi! Mogliśmy zacząć tworzyć treści atrakcyjne dla znawców tego sportu, jak i zachęcić do niego tych, którzy po raz pierwszy się z nim spotkali. Podczas pracy przy profilach w mediach społecznościowych przyświecała nam jedna, najważniejsza idea: pokazać, jak wymagająca, ale i zarazem piękna jest gimnastyka sportowa. Był to przedwstęp do wydarzenia, podczas którego widzowie mieli zobaczyć niesamowite widowisko, pełne niemal nadludzkich zdolności.

Portfolio image
Portfolio image
Portfolio image
Portfolio image

efekt

Kibicowaliśmy, trzymaliśmy kciuki, żyliśmy tym wydarzeniem! 8. Mistrzostwa Europy w Gimnastyce Sportowej – nieskromnie dopisujemy do listy naszych sukcesów. 209 postów pełnych sportowych emocji i niemalże 4 miliony zasięgu! Od początku współpracy liczba fanów na Facebooku wzrosła o prawie 600% i o niemalże 1000% na Instagramie, wyprzedały się też praktycznie wszystkie bilety. ECSzczecin2019 przeszło do historii jako niezapomniane wydarzenie, które odbyło się w Szczecinie. A w szeregach naszej agencji pojawili się nowi fani tego sportu…

efekt
EC Szczecin 2019 - Piękny sport|piękny projekt
klient: Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia
top
Spodobał Ci się ten projekt? Twój może być kolejny!

zapytaj@sofine.pl

skontaktuj się z nami