W trosce o zdrowie Miej to z głowy

komunikacja w social media strategia komunikacji wsparcie PR i copywriting branding kampanie reklamowe produkcja video

wyz
wanie

Nie łatwo jest mówić o sprawach trudnych. Tym bardziej jeśli poruszamy je w mediach społecznościowych, które z założenia służyć mają rozrywce. Stres, depresja, stany lękowe i wypalenie zawodowe. Obok tych zagadnień nie można jednak przejść obojętnie. SO FINE postanowiło stanąć na wysokości zadania i wspomóc Narodowy Program Zdrowia w realizacji projektu “Ocena kondycji psychicznej”. Przez cały 2018 rok staraliśmy się, by jak najwięcej z Was… miało to z głowy!

wyz<br>wanie

rozwią
zanie

Mówić – dużo, często i głośno – choć najprostsze, to niekiedy tak bardzo trudne. Naszym zadaniem było poruszać tematy niełatwe, motywować do refleksji, zachęcać do dyskusji. W tym celu, na facebookowym profilu kampanii, który prowadziliśmy, stworzyliśmy specjalną grupę, gdzie trudnym tematom nie było końca. Współorganizowaliśmy i koordynowaliśmy dyżury terapeutów, podczas których każdy zainteresowany mógł porozmawiać na czacie o swoich problemach, otrzymać pomoc i wskazówki do dalszego działania. Ponadto przygotowaliśmy kampanię bilboardową w 8 województwach i nakręciliśmy kilkanaście filmów promujących kampanię. Edukowaliśmy, uczulaliśmy na problem, uwrażliwialiśmy społeczeństwo, promując narzędzie do samodzielnej weryfikacji kondycji psychicznej. To w końcu problem, który dotyczyć może każdego z nas.

Miej to z głowy - W trosce o zdrowie
Miej to z głowy - W trosce o zdrowie

efekt

Ponad 100 000! Właśnie tyle osób sprawdziło z nami stan swojej kondycji psychicznej, korzystając ze specjalnie przygotowanego narzędzia do autodiagnozy. Mimo że nigdy nie stawiamy sobie nisko poprzeczki, ta liczba mogła wyłącznie przekroczyć nasze najśmielsze oczekiwania. Na samym Facebooku dotarliśmy do ponad 2 milionów osób! Projekt – inni niż wszystkie – bo dotykający zagadnień najtrudniejszych i najważniejszych, okazał się sukcesem. My zaś, pozostawieni z niemałym akcentem refleksji, odczuwamy ogrom satysfakcji, że przyczyniliśmy się do rozgłosu jakże istotnej kampanii społecznej.

klient: Stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamość
strona internetowa: www.zdrowiepsychiczne.org/
top
Spodobał Ci się ten projekt? Twój może być kolejny!

zapytaj@sofine.pl

skontaktuj się z nami