Finał regat wielkich żaglowców The Tall Ships Races 2017

komunikacja w social media promocja wydarzeń kampanie reklamowe

wyzwa
nie

The Tall Ships Races było największym żeglarskim wydarzeniem w 2017 roku w całej Europie. Finał regat odbył się w dniach 5-8 sierpnia w Szczecinie. Wówczas przy Wałach Chrobrego zacumowało ok. 70 zachwycających jednostek. Zespół SO FINE, od września 2016 r. do końca sierpnia 2017 r., odpowiadał za komunikację i promocję imprezy w mediach społecznościowych.

wyzwa<br>nie
The Tall Ships Races 2017 - Finał regat wielkich żaglowców

rozwią
zanie

Aby dotrzeć z komunikacją do jak najszerszej grupy odbiorców, nie tylko z Polski, ale z całego świata, zajęliśmy się profilami Tall Ships Szczecin na siedmiu platformach social media (Facebook, Instagram, Twitter, Pinterest, Flickr, Snapchat oraz YouTube), które prowadziliśmy w dwóch językach: polskim i angielskim. Oprócz aktywnej komunikacji opartej na autorskich koncepcjach kreatywnych oraz wykorzystującej najnowsze możliwości technologiczne i trendy social media, odpowiadaliśmy za dostarczanie contentu foto i video. Prowadziliśmy także efektywne działania reklamowe, zwiększające zasięg i zaangażowanie użytkowników.

rozwią<br>zanie

The Tall Ships Races 2017 - Finał regat wielkich żaglowców
The Tall Ships Races 2017 - Finał regat wielkich żaglowców

efekt

W efekcie naszych działań, w momencie rozpoczęcia imprezy, fanpage Tall Ships Szczecin liczył 53 000 użytkowników. Co najważniejsze, zbudowana społeczność to autentyczni fani - angażujący się w komunikację, dzielący się treściami, biorący udział w organizowanych przez nas akcjach. Podczas roku pracy nad profilem na Facebooku uzyskaliśmy 15 mln zasięg (w czasie samego finału prawie 5 mln) oraz 37 mln wyświetleń (17,5 mln).

 

Imponujące dane dotyczą także pozostałych profili TSR Szczecin w social media. Oparte na aplikacjach mobilnych Instagram i Snapchat podczas finału osiągnęły prawie 68 tys. wyświetleń i 2,7 tys. zasięgu; prezentujące wizerunkowe zdjęcia Pinterest - 470 pinów i Flicker - 77 tys. wyświetleń; informacyjny Twitter ponad 178 tys. wyświetleń; oparty o materiały video YouTube - 53 tys. wyświetleń.

efekt

The Tall Ships Races 2017 - Finał regat wielkich żaglowców
The Tall Ships Races 2017 - Finał regat wielkich żaglowców
klient: Żegluga Szczecińska Sp. z o.o.
top
Spodobał Ci się ten projekt? Twój może być kolejny!

zapytaj@sofine.pl

skontaktuj się z nami